Taneční klub Black&Wait


manažerka Markéta Čekanová: 724 317 539
marlex@centrum.cz

Plesový dress code dámy

Pro dámy jsou na ples vhodnější dlouhé společenské šaty, případně dlouhá sukně s odpovídajícím živůtkem, halenkou a doplňky. Pouze mladých dívek a ženy s dokonalou postavou nebo v případě nepříliš nóbl plesů je možné obléci šaty krátké. Zcela nevhodné jsou kostýmy.

materiály

Lesklé látky a pružné, elastické střihy si mohou dovolit dámy štíhlejší postavy, u žen plnějších tvarů tyto šaty spíše zvýrazňují nedostatky a případnou nevyváženost postavy.

 barvy

Tmavé barvy sice postavu opticky zeštíhlují, ovšem pozor na černou! Je tvrdá a může zvýraznit vrásky a nedokonalosti pleti. Navíc patří jen ženám zimního barevného typu. Vysloveně nevhodná je pro ženy jarní a podzimní. Vhodnou alternativou je proto tmavý odstín jiné barvy – například tmavá vínová či olivová (podzimní, příp. jarní typy), tmavá modrá (letní, příp. zimní typy). Barvě a typu šatů musí odpovídat barva spodního prádla! Pamatujte i na světla, která se na akci mohou používat, aby vás náhodou nemile nesvlékla.

doplňky

Doplňky a obuv musí ladit jak se šaty, tak spolu navzájem. Boty na ples by neměly být uzavřené lodičky, ačkoli jinak jsou boty s otevřenou patou či dokonce špičkou považovány za nespolečenské. Kabelka by měla provedením i barvou ladit jak s botami, tak se šaty. Pro ples je vhodná kabelka menších rozměrů. U plnějších či vyšších žen ovšem příliš malá kabelka nepůsobí dobře. K toaletě bez ramínek rozhodně nesmějí chybět večerní rukavice nad loket.